Tel. 501 058 601 (psychoterapeuta)
Tel. 501 332  504 (psychiatra)

Konflikt w związku – szansa czy zagrożenie? 21.04. 2018 15:00 – 16:30

Czy wszystko w Twoim związku działa bez zastrzeżeń?

Nie? To całe szczęście! To znaczy, że każde z Was ma swoje emocje, swoje plany, swoje oczekiwania…. – tylko jak to pogodzić? I jak nie doprowadzić do eskalacji? Jak wyjść z kręgu powtarzających się kłótni i nieporozumień?

Czy można podjąć działania, które poprawią jakość Twojego, Waszego związku ?

Tak!!!!

W ramach DNI OTWARTYCH w Pracowni Psychoterapii PO WSPARCIE zapraszamy na bezpłatny warsztat dla par – 21.04 15:00 – 16:30 „Konflikt w związkach – szansa czy zagrożenie?”

 Prosimy o telefoniczne bądź mailowe zgłoszenia bezpośrednio u psychoterapeutek Moniki Bieleckiej-Prokop (tel: 501 058 601) i Ewy Kamińskiej (tel.: 603 560 487): https://psychoterapia-piaseczno.com.pl/contacts-2/

W trakcie warsztatu dowiecie się:

–      co na ten moment najbardziej „uwiera” każdego z Was w związku

  • co tak naprawdę dla Was oznacza słowo bliskość.

Przyglądanie się tym zagadnieniom  sprawi, że pojawi się wzajemne zrozumienie, a to z pewnością wpłynie na lepszą jakość Waszej relacji.

Doświadczycie również tego jak rozmawiać ze sobą nie raniąc się wzajemnie.

Moje doświadczenie w  praca z parami (i moje doświadczenie z trwającego 28 lat związku) wskazuje na to, że zaczynamy działać wtedy, kiedy stres sięga zenitu, a konflikt zaczyna wchodzić w ostrą fazę.

Mamy dosyć siebie nawzajem, uciekamy od rozmów, szukamy pocieszenia w rozmowach z przyjaciółmi…… I być może to jest dobre rozwiązanie, może jedyne, które widzimy na ten moment – to nasze mechanizmy bronienia się przed odczuwaniem smutku i bólu.

Ja osobiście zachęcam do profilaktyki – moim zdaniem warto zająć się tematem oczekiwań, próśb, wzajemnych pretensji (bo przecież wszyscy je mamy;)), zanim dojdzie do wybuchu – wówczas potrzeba dużo czasu i energii żeby wrócić do stanu „sprzed wybuchu”.

Związek to ciągłe odkrywanie siebie nawzajem i nauka akceptacji siebie i swojego partnera. W trakcie terapii – która jest procesem obejmującym od kilku do kilkunastu spotkań – nurkuję wraz z partnerami w głąb ich wzajemnego „bycia”. W trakcie tej podróży rozmawiamy o tym czego partnerzy są świadomi w swojej relacji i jak to na nich wpływa.  Sięgamy dalej  i przyglądamy się nieświadomym  wzorcom zachowań. Te zachowania – czy tego chcemy czy nie – wpływają na to jakiego partnera wybraliśmy, jak się zachowujemy w chwilach radości i w chwilach konfliktów, co jest dla nas ważne, a co jesteśmy skłonni odpuścić.

Te nieświadome części – dopóki są nieuświadomione, mogą mieć nad nami ogromną siłę, która będzie determinowała nasze zachowanie.

Więcej o psychoterapii par na https://psychoterapia-piaseczno.com.pl/psychoterapia-par/